MERİH ASANSÖR AKADEMİ AÇILDI

 

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) arasında imzalanan protokol kapsamında, Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde ASFED’e bağlı MERİH Asansör Sanayi A.Ş. tarafından kurulan MERİH Asansör Akademisin açılışı yapıldı.
Akademi açılışı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürü Halil İbrahim Çetin, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu, Ak Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Asansör Sanayicileri Federasyon Başkanı Yusuf Atik ve Merih Asansör Genel Müdürü Ahmet Atik’in katılımıyla gerçekleşti.
“Geleceğin aranan elemanlarını yetiştirmek için her türlü desteği vermeye hazırız”
MERİH Asansör ’ün mesleki eğitime kazandırdığı “MERİH Asansör Akademi” açılışını gerçekleştiriyor olmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Asansör Sanayicileri Federasyon Başkanı Yusuf ATİK “Bizler biliyoruz ki sektör geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize emanet. Sektöre kalifiyeli eleman kazandırmanın doğru eğitimden geçtiğinin farkındayız. Geleceğin aranan elemanlarını yetiştirmek için her türlü desteği her zaman vermeye hazırız” dedi.
Akademi asansör sistemleri ana dalında eğitim verecek
Günümüzün en son teknolojisi ile hazırlanmış, güncel ve en üst donanımına sahip olan akademide 6 atölye bulunuyor. Asansör Kabin ve Kat-Kapı Montaj, Kuyu Montaj,
Hidrolik- Pnomatik ve PLC, Yürüyen Merdiven ve Raylı Sistemler, Kumanda Pano ve Elektrik Sistemleri Atölyesi ve Eğitim Odasından oluşan atölyede asansör sistemleri ana dalında eğitim verilecek.

Benzer Haberler

  1. Merih Yarışıyor

    20.11.2015

  1. 2016'ya Merhaba

    31.12.2015

  1. Happy New Year

    2.01.2017

We appreciate your opinion while we are developing our product and services.

We have been always attempting to bring the quality of our services and products to a further step. Accordingly, we appreciate your evaluations regarding the points which you receive service and our products. We thank you in advance for your participation. Your views shall guide us to develop our quality.