MERİH ASANSÖR AKADEMİ AÇILDI

 

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) arasında imzalanan protokol kapsamında, Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde ASFED’e bağlı MERİH Asansör Sanayi A.Ş. tarafından kurulan MERİH Asansör Akademisin açılışı yapıldı.
Akademi açılışı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürü Halil İbrahim Çetin, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu, Ak Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Asansör Sanayicileri Federasyon Başkanı Yusuf Atik ve Merih Asansör Genel Müdürü Ahmet Atik’in katılımıyla gerçekleşti.
“Geleceğin aranan elemanlarını yetiştirmek için her türlü desteği vermeye hazırız”
MERİH Asansör ’ün mesleki eğitime kazandırdığı “MERİH Asansör Akademi” açılışını gerçekleştiriyor olmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Asansör Sanayicileri Federasyon Başkanı Yusuf ATİK “Bizler biliyoruz ki sektör geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize emanet. Sektöre kalifiyeli eleman kazandırmanın doğru eğitimden geçtiğinin farkındayız. Geleceğin aranan elemanlarını yetiştirmek için her türlü desteği her zaman vermeye hazırız” dedi.
Akademi asansör sistemleri ana dalında eğitim verecek
Günümüzün en son teknolojisi ile hazırlanmış, güncel ve en üst donanımına sahip olan akademide 6 atölye bulunuyor. Asansör Kabin ve Kat-Kapı Montaj, Kuyu Montaj,
Hidrolik- Pnomatik ve PLC, Yürüyen Merdiven ve Raylı Sistemler, Kumanda Pano ve Elektrik Sistemleri Atölyesi ve Eğitim Odasından oluşan atölyede asansör sistemleri ana dalında eğitim verilecek.

Benzer Haberler

  1. Merih Yarışıyor

    20.11.2015

  1. 2016'ya Merhaba

    31.12.2015

  1. Hoş Geldin 2017

    2.01.2017

Ürün ve hizmetlerimizi geliştirirken sizin fikirlerinize değer veriyoruz.

Sizlere sunduğumuz hizmet ve ürünlerin kalitesini hep bir adım yukarıya taşımak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu doğrultuda, hizmet aldığınız noktalar ve ürünlerimizle ilgili değerlendirmelerinize değer veriyoruz. Katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz. Görüşleriniz hizmet kalitemizi geliştirmekte bize yol gösterecektir.