25/10 2018

MERİH ASANSÖR AKADEMİ AÇILDI

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) arasında imzalanan protokol kapsamında, Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde ASFED’e bağlı MERİH Asansör Sanayi A.Ş. tarafından kurulan MERİH Asansör Akademisin açılışı yapıldı.
Akademi açılışı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürü Halil İbrahim Çetin, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel...

19/10 2018

MERİH ASANSÖR ‘DEN YANGINA DAYANIKLI CAM PANELLİ KAT KAPISI

Merih Asansör tarafından TS EN 81-58 gerekliliklerine uygun, yangına karşı dayanıklı olarak üretilen B-01 cam panel kat kapı modeli Merih ürün yelpazesinde yerini aldı.
Merih Asansör ‘ün yangına karşı geliştirdiği cam panel kat kapısı modeli belgelendirme testlerini başarı ile tamamladı. Cam panelli kat kapısı tüm dayanıklılık özelliklerinin yanı sıra, kalite ve estetiği bir arada sunmaktadır.
B-01 cam panel kat kapısı EN 81-58 standarttı uygunluğuna ek olarak, EN 81-20 ve EN 81-50 standartlarının gereksinimlerini de karş...

12/9 2018

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank firmamız MERİH Asansörü ziyaret etti.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank firmamız MERİH Asansörü ziyaret etti.

3/9 2018

MERİH ASANSÖR, SÜRDÜRÜLEBİLİR YENİLİKÇİ VE İNOVASYON SİSTEMİ HAYATA GEÇİRMEK İÇİN ÇALIŞIYOR

Asansör sektörünün öncü isimlerinden MERİH Asansör, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Sabancı Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirilen INOSUIT-İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı’na seçilen sayılı firmalar arasında yerini aldı. MERİH, INOSUİT’e giren ilk asansör firması oldu.

MERİH Asansör, şirketlerin inovasyon yönetimi yetkinliğinin sürdürülebilir şekilde arttırılması, inovasyon yönetimi altyapısının oluşt...

25/5 2018

Geleneksel Ramazan Buluşması-2018

MERİH ailesi olarak "Geleneksel Ramazan Buluşması"nda bu yıl da yine bir aradaydık...

7/5 2018

Merih Asansör, SAP'ye Geçiş Sürecindeki Deneyimlerini MBIS İle Paylaştı

Merih Asansör Genel Müdür Yardımcısı Rasime Sazak'ın, SAP S/4 Hana'ya geçiş sürecindeki deneyimlerini paylaştığı röportaj Youtube kanalımızda.
Röportajın tamamını izlemek için kanalımızı ziyaret etmeyi unutmayın!
Röportajın devamı için: https://bit.ly/2HVk2uf

8/3 2018

Merih Asansör, SAP S/4 HANA Projesini Başarıyla Hayata Geçirdi

Her zaman daha iyiyi ve ileriye düşünen Merih Asansör, SAP S/4 HANA projesini başarıyla hayata geçirdi. Asansör sektörü içerisinde SAP’ye ilk geçiş sağlayan firmamız, 2018 yılı itibariyle canlı kullanımına başladı.
İş süreçlerini eşzamanlı ve sorunsuz yürütülmesi için SAP sistemini tercih eden firmamız, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini güvenilir, kalıcı ve yenilikçi bir iş birliğiyle karşılamak ve en yüksek katma değeri almalarını sağlama hedefiy...

1/12 2017

MERİH, eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor.

MERİH Asansör, EN 81 - 20 / 50 standardına uygun olarak üretmiş olduğumuz kabin ve durak kapılarının eğitim toplantısının devamını Güney Doğu Anadolu Bölgesinde Elit Asansör iş birliği ile Şanlıurfa ve Mardin illerimiz de gerçekleştirdik.

Bölgede bulunan Asansör firmalarının katılımıyla, ilgili standarda yönelik geliştirilen ve kabin ile durak kapısı kapsamında güvenliği artıran önemli değişiklikler aktarıldı, firmalardan gelen sorular yanıtlandı.

22/11 2017

MERİH, Eğitimlerine Antalya’dan Başladı

MERİH Asansör , EN 81-20/50 standardına uygun olarak üretmiş olduğu kabin ve durak kapılarının eğitim toplantısının ilkini Antalya’da düzenledi.

Antalya’da bulunan asansör firmalarının katıldığı toplantıda, ilgili standarda yönelik geliştirilen ve kabin ile durak kapısı kapsamında güvenliği artıran önemli değişiklikler aktarıldı, firmalardan gelen sorular yanıtlandı.

21/11 2017

MERİH, Eğitimlerine Antalya’dan Başladı

MERİH Asansör , EN 81-20/50 standardına uygun olarak üretmiş olduğu kabin ve durak kapılarının eğitim toplantısının ilkini Antalya’da düzenledi.

Antalya’da bulunan asansör firmalarının katıldığı toplantıda, ilgili standarda yönelik geliştirilen ve kabin ile durak kapısı kapsamında güvenliği artıran önemli değişiklikler aktarılmış, firmalardan gelen sorular yanıtlanmıştır.

11/9 2017

MERİH’te Bir Staj Dönemi Daha Başarıyla Tamamlandı

Ankara Başkent OSB’de yer alan fabrikamızda “Kapı Üretim”, “Kabin Üretim”, “İnsan Kaynakları” ve “Kalite” birimlerimizde tamamlanan bir staj dönemini daha geride bıraktık. Makina, endüstri, imalat, metalürji ve otomotiv mühendislikleri bölümü ile, elektromekanik taşıyıcılar, elektrik teknikerliği ve mekatronik bölümlerinden toplam 20 üniversite öğrencisi ile bir aradaydık. Staj programıyla, akademik müfredatta olmayan fakat iş hayat...

17/8 2017

Mesleki Yeterlilikler MERİH Marka Ürünlerle Test Ediliyor

ASO 2. ve 3. OSB Mesleki Test ve Sertifikalandırma Merkezi (METES), asansör sektörü mesleki yeterlilik belgesi sınavları ve belgelendirme faaliyetleri yürütülüyor. “Asansör bakım ve onarımcısı” ile “asansör montajcısı” mesleklerindeki yeterlilikler uluslararası standartlar çerçevesinde test ediliyor.

Söz konusu mesleklerdeki yeterlilik sınavlarında sertifika alacak olan adayların uygulamalı sınavları MERİH marka asansör kapısı...

4/6 2017

Geleneksel Ramazan Buluşması - 2017

MERİH ailesi olarak "Geleneksel Ramazan Buluşması"nda bu yıl da yine bir aradaydık.

10/5 2017

Gazi Üniversitesi “10. Akademi Kariyer Günleri”ndeydik

Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Dekanlığı ve KARYÖN ortaklığında düzenlenen “10. Akademi Kariyer Günleri”nde gençlerle bir araya geldik.

Öğrencilerin iş hayatını daha yakında tanımalarına yardımcı olan bu organizasyonda standımızı ziyaret eden öğrencilerimize teşekkür eder, okul ve çalışma hayatlarında başarılar dileriz.

4/5 2017

Karabük Üniversitesi Eskipazar Meslek Yüksekokulundaydık

Karabük Üniversitesi Eskipazar Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle "Üniversite Sanayi İşbirliği Paneli ve Karma Proje Sergisi'17" etkinliğinde bir araya geldik.

Sektörümüze ilgi ve heyecan duyan enerji dolu gençlerimize verimli bir gün geçirdik. Misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkür eder, okul ve çalışma hayatlarında başarılar dileriz.

14/2 2017

Avrupa Yolundaki Öğrencilerden Fabrikamıza Teknik Gezi

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen "Asansör Kazalarının Önlenmesi İçin Avrupa’da Sürdürülebilir Mesleki Eğitim” isimli Avrupa Birliği projesinin yurt içi ayağındaki teknik gezisi fabrikamızda tamamlandı.

Proje, özellikle ülkemizin gündeminde olan asansör kazalarının azaltılmasına yönelik öğrencilerin mesleki bilgi ve becerilerinin artırılması noktasında önem taşıyor. “Aydın Çine Mesleki Teknik Anadolu...

2/1 2017

Hoş Geldin 2017

Merih ailesi olarak gelenekselleşen yeni yıl kutlamasında yine bir aradaydık. 
Yönetim kurulu üyesi ve genel müdür yardımcımız Berna Ökmen'in açılış konuşmasıyla başlayan programımız "Kıdem Ödülleri" töreni ile devam etti. 20, 15, 10 ve 5 yılını dolduran çalışma arkadaşlarımıza plaketleri ve hediyeleri takdim edildi.
Programın devamında, yakın zamanda düzenlediğimiz "Masa Tenisi Turnuvası" ve Merih temalı "Fotoğraf Yarışması"nın kazananları a&c...

13/12 2016

Şanlıurfa’dan Fabrikamıza Ziyaret

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren çözüm ortağımız Elit Asansör ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan montaj firmalarını 9 Aralık Cuma günü fabrikamızda ağırladık.

Firmamızın tanıtım sunumunu ile başlayan programımız otomatik kapı ve kabin üretim alanımızda teknik gezi ile sona erdi.  

Tüm misafirlerimize ziyaretleri için teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunarız.

9/11 2016

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Temel ve İç Tetkikçi Eğitimi

Merih bünyesinde 4-5 Kasım tarihlerinde “TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Temel ve İç Tetkikçi Eğitimi” düzenlendi.

TSE’den baş denetçi Yaşar EFENDİOĞLU’nun eğitmenliğindeki eğitimde, ilk gün standarttaki yeni kriterler hakkında bilgi verildi.

 

Eğitimin ikinci gününde, iç denetim nasıl yapılacağı aktarıldı, ardından vaka çalışmaları ...

23/10 2016

"Kalite; Ruh İkizim" Temalı Vaka Çalışmaları Yapıldı

22 Ekim Cumartesi günü İnsan Kaynakları ve Kalite Birimi iş birliğinde hazırlanan “Kalite; Ruh İkizim” temalı kalite eğitimi yapıldı.

İnteraktif katılımın sağlandığı eğitimde, kalite yaklaşımları, ISO evrimi, ISO 9001-14001-18001 standart detayları, kalite çalışmalarımız, risk analizi yapma teknikleri aktarıldı; vaka çalışmaları yapıldı. 

4/10 2016

Trabzon Makine Mühendisleri Odası'ndan Fabrikamıza Ziyaret

Trabzon Makine Mühendisleri Odası ve Trabzon'da faaliyet gösteren asansör firmalarını 4 Ekim Salı günü fabrikamızda ağırladık. 
Otomatik kapı ve kabin üretim alanımızda teknik gezi ile başlayan programımız, firmamızın tanıtım sunumunu ile sona erdi. 
Tüm misafirlerimize ziyaretleri için teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunarız.

13/6 2016

Merih Asansör Geleneksel İftar Yemeği Programı

Ramazan ayı dolayısıyla, düzenlenen iftar programına Merih Asansör personeli ve yakınları katılım gösterdi. İftar yemeği programında, 39 yıldır birlik ve beraberliğin sevinci yaşandı. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Yusuf Atik, misafirleriyle tek tek ilgilenerek programın sonunda yapmış olduğu konuşmada; Tüm İslam Alemine ve Merih Ailesine Ramazan ayının hayır ve bereket getirmesini diledi.

 

23/5 2016

TOBB Üniversitesi Kariyer Günleri

23-24 Mayıs TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Kariyer ve Ortak Eğitim programında gençlerle buluştuk.
Geleceğe uzanan yolda, tecrübelerimizi paylaştığımız standımız da bizi ziyaret eden, Peryön İç Anadolu Bölgesi Yön. Kur. Bşk. Sayın Elif Ejdar Özel'e ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

3/3 2016

Doğu Afrika Ülkeleri Ticari Ateşelerini Fabrikamızda Ağırladık

Ülkeleri için, gerekli araştırmaları yapmak üzere Ülkemize gelen Doğu Afrika Ülkeleri Ticari Ataşelerini fabrikamızda ağırladık. Kendilerine üretmiş olduğumuz yerli imalatımız ve gerçekleştirmiş olduğumuz ihracatlarımız hakkında bilgilerimizi aktardık. Değerli ziyaretlerinden ötürü kendilerine teşekkürlerimizi sunarız.

31/12 2015

2016'ya Merhaba

Bir yılın daha sonuna geldik. Koskoca bir yılı bitirmemize sayılı saatler kaldı. Geçtiğimiz yılın stresini fabrikamızda düzenlenen organizasyonla, tüm MERİH personelinin katılımıyla gerçekleştirdik. Terfilerin de açıklandığı organizasyonda, uzun yıllardır bizimle beraber olan çalışanlarımıza plaketlerini Yönetim Kurulu Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimiz takdim ettiler. Duygu dolu anların yaşandığı tören, yerini mutluluğa bırakarak sürpriz hediyelerle devam etti. Bu yılda ve bu yolda bizi...

5/12 2015

Merih Personeli Eğitimde Bir Araya Geldi

05.12.2015 tarihinde fabrikamızda iletişim, etkileşim ve uyum konulu eğitim gerçekleştirdik. Coşkulu ve interaktif şekilde gerçekleşen eğitimimiz personelimizin etkin katılımı sonucu renkli sahnelerle tamamlanmıştır. 

27/11 2015

Meslektaşlarımızdan Fabrikamıza Ziyaret

27-28 Kasım 2015 tarihinde İzmir ve Trabzon illerimizden gelen meslektaşlarımız, mühendislerimiz eşliğinde otomatik kapı ve kabin fabrikamızı gezdiler. Meslektaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği program sonrasında hep beraber Ankara'nın tarihi ve kültürel yerlerini gezdik. Kendilerine katılımlarından ötürü teşekkür ederiz.

20/11 2015

Merih Yarışıyor

Fabrikamızda düzenlemiş olduğumuz İSG slogan yarışması yoğun bir katılım ile sonuçlanmıştır. Sloganı seçilen çalışma arkadaşlarımızı tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

3/10 2015

Merih Asansör’den Yeşile Katkı

3  Ekim 2015 tarihinde Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri' nin düzenlemiş olduğu hatıra orman programına ailelerimiz ile beraber katılım sağladık. Daha temiz bir hava, daha yeşil bir dünya için bizlerde üzerimize düşeni yaptık. Ağaç yaşken eğilir sözünden esinlenerek, çocuklarımıza ağaç sevgisini aşılamak için Merih Asansör fidanını hep beraber diktik.

3/8 2015

TSE Başkanı Sayın Sebahittin Korkmaz'dan Fabrikamıza Ziyaret

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sayın Sebahittin Korkmaz, TSE Genel Sekreter Teknik Yardımcısı Sayın Aykut Kırbaş ve TSE Endüstriyel Ekipman Müdürü Sayın Oktay Akman fabrikamıza gelerek Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Yusuf Atik Beyi makamında ziyaret ettiler.

20/5 2015

Çözüm Ortağımız Elit Asansör ile Eğitim Programımız

16 Mayıs 2015 tarihinde Çözüm Ortağımız Elit asansör ile birlikte Güney Doğu Anadolu Bölgesini kapsayan eğitim programımızda ürünlerimiz, iş sağlığı ve güvenliği  ve yenilenen yönetmelikler ile ilgili bilgilendirme yaptık. Eğitim sonrasında meslektaşlarımızın olumlu görüşlerini aldık. Meslektaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği program sonrasında, misafirlerimizi sıra gecesi eşliğinde Şanlıurfa’nın eşsiz yöresel tatlarıyla ağırladık.  

17/4 2015

pr EN 81-20 Yeni Asansör Yapım ve Montaj Standardı Eğitimi

Merih Asansör olarak; EN 81-20 ve 50 standartlarının tanımı, EN 81-20 standardının içeriğini ve getirdiği yenilikleri konu alan bir eğitim gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

27/11 2014

Merih Asansör'den Personel Eğitimi

Merih Asansör personelinin verimli çalışması, taşıdığı niteliklerin yaptığı veya yapacağı işe uymasına büyük önem vermektedir. Bu nedenle İnsan Kaynakları bölümü periyodik olarak personele eğitim vermektedir. Son olarak İLETİŞİM ve KURUMSAL KİMLİK eğitimleri verilmiştir

Ürün ve hizmetlerimizi geliştirirken sizin fikirlerinize değer veriyoruz.

Sizlere sunduğumuz hizmet ve ürünlerin kalitesini hep bir adım yukarıya taşımak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu doğrultuda, hizmet aldığınız noktalar ve ürünlerimizle ilgili değerlendirmelerinize değer veriyoruz. Katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz. Görüşleriniz hizmet kalitemizi geliştirmekte bize yol gösterecektir.